Jaunā automatizētā analīžu nodošanas iekārta

E. Gulbja laboratorija sadarbībā ar SIA “JK Energo” un AS “Latvijas Finieris” izgatavojuši inovatīvu bezkontakta analīžu nodošanas iekārtu. 7. decembrī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS) sāk darboties pirmā no šīm ierīcēm, kas paredzēta PSKUS darbinieku regulārai SARS-CoV-2 vīrusa analīžu paraugu savākšanai 24 stundas diennaktī un septiņas dienas nedēļā. Iekārta ir pilnībā automatizēta un tās programmatūra nodrošina attālinātu iekārtas pārvaldību. Jaunais laboratorijas robots ievērojami ietaupīs gan laboratorijas, gan slimnīcas personāla laiku, nodrošinās ātrāku testa rezultātu saņemšanu un samazinās inficēšanās risku. Tādejādi ceram sniegt ieguldījumu sabiedrības veselības uzlabošanā.

Sākot no 14. decembra papildus iekārtas paredzēts uzstādīt arī citviet un padarīt pieejamas iedzīvotājiem, nākotnē tajās varēs nodot arī citu veidu testējamo materiālu, kas tiks uzglabāts droši gan no datu aizsardzības viedokļa, gan atbilstoši bioloģiskā materiāla uzglabāšanas temperatūras režīmam.

Iedzīvotājiem būs iespējams autentificēties un pieteikties testu nodošanai mājaslapā, lai iegūtu pieejas kodus analīžu komplektu saņemšanai un nodošanai automatizētajā iekārtā.

Lietošanas instrukcija siekalu parauga savākšanai laboratoriskajiem izmeklējumiem uz SARS-CoV-2

Citi raksti