Vispārīgs veselības stāvokļa novērtējums


“Testēšanas pārskats „Vispārīgs veselības stāvokļa novērtējums” ietver izmeklējumus, ar kuru palīdzību iespējams novērtēt cilvēka vispārējo veselības stāvokli. Iekļautie izmeklējumi ļauj novērtēt vispārēju Jūsu sirds, kaulu, vairogdziedzera, nieru, aknu un aizkuņģa dziedzera stāvokli, kā arī iekaisuma līmeni. Iekļauti arī izmeklējumi, kas var norādīt uz iespējamiem cukura un lipīdu metabolisma problēmām. Izmeklējumu rezultāti tiek attēloti grafiku veidā, kā arī ir izskaidrota tā klīniskā nozīme.

„Vispārīgajā veselības stāvokļa novērtējumā” iekļauts arī izmeklējums „Pilna asins aina”, kas ļauj noteikt katra atsevišķā asins šūnu tipa skaitu, kā arī sniedz citu ļoti vērtīgu informāciju. Glikoze un glikētais hemoglobīns ļauj novērtēt ogļhidrātu vielmaiņu. Lai novērtētu sirds un asinsvadu stāvokli, kā arī lipīdu vielmaiņu, tiek noteikti arī tādi rādītāji kā holesterīns (kopējais kā arī augsta un zema blīvuma), triglicerīdi un to attiecība. Nieru funkciju testi palīdz novērtēt to darbību un ekskrēcijas spēju. Gremošanas sistēmas un aknu testi var būt noderīgi aknu bojājuma novērtēšanai. D vitamīna un kalcija līmeņa noteikšana ir svarīga kaulu veselības izvērtēšanai.

Pārskata beigās ir izveidots kopsavilkums ar visu iekļauto izmeklējumu rezultātiem. Rezultāti, kas ir neatbilstoši normai, ir izcelti. Tiek pievienots arī laboratorijas ārsta slēdziens – veselības stāvokļa novērtējums, kas balstīts uz laboratorisko izmeklējumu rezultātiem.

Rezultāti par katru no nosakāmajiem izmeklējumiem tiek attēloti šādi:

Izmeklējumu rezultāti tiek attēloti grafiku veidā, kā arī ir izskaidrota tā klīniskā nozīme.

„Vispārīgs veselības stāvokļa novērtējums” cena ir EUR 63.10 un tajā ietilpst zemāk norādītie izmeklējumi un rezultātu interpretācija un grafiska ilustrācija. Tiek pievienots arī laboratorijas ārsta slēdziens – veselības stāvokļa novērtējums, kas balstīts uz laboratorisko izmeklējumu rezultātiem.

Iekļautie izmeklējumi:

  • Hematoloģija – pilna asins aina, EGĀ, ferritīns
  • Iekaisuma marķieri – C reaktīvais olbaltums
  • Glikozes regulācija – Glikoze plazmā, glikētais hemoglobīns
  • Kardioloģiskie marķieri – kopējais holesterīns, zema blīvuma holesterīns, augsta blīvuma holesterīns, triglicerīdi, Lp(a), augsti jutīgs CRO
  • Aknu testi – ASAT, ALAT, GGT, LDH, sārmainā fosfatāze
  • Aizkuņģa dziedzera tests – Alfa amilāze
  • Vairogdziedzera hormoni – TSH
  • Nieru testi – kreatinīns, GFĀ
  • Vitamīni un minerālvielas – D vitamīns, magnijs, kalcijs