Ūdens ķīmiskās un mikrobioloģiskās analīzes

Egila Gulbja laboratorija piedāvā veikt ūdens analīzes. Lai noteiktu, vai dzeramais ūdens ir lietošanai derīgs, ir nepieciešams veikt ūdens ķīmiskās un mikrobioloģiskās analīzes. Ķīmiskās analīzes atspoguļo ūdens stāvokli kopumā, savukārt mikrobioloģiskie izmeklējumi rāda vai ūdenī nav savairojušies patogēnie mikroorganismi. Piedāvājam noteikt arī Legionella pneumophila baktērijas, kas izraisa legionelozi jeb “leģionāru slimību”. Sadarbībā ar kolēģiem Beļģijā, piedāvājam noteikt smago metālu un pesticīdu klātbūtni ūdenī.

Ūdens ķīmiskajās analīzēs tiek noteikti šādi parametri: elektrovadītspēja, kopējā sārmainība, amonija joni, nitrāta joni, nitrīta joni, ūdens cietība, TOC Kopējais organiskais ogleklis, TIC Kopējais neorganiskais ogleklis, fosfors, slāpeklis, hlorīda joni, kālijs, sulfāta joni, dzelzs, mangāna joni, fluorīdi, cianīdi. Ūdens mikrobioloģiskajās analīzēs tiek noteikti šādi parametri: Escherichia coli + Koliformu skaits, Enterokoku skaits, Mikroorganismu kopējais skaits 22°C, Mikroorganismu kopējais skaits 37°C, Pseudomonas aeruginosa skaits.

Piedāvājam izvēlēties katru analīzi atsevišķi vai veikt vispārēju ķīmisko un mikrobioloģisko analīžu paneli. Vispārējais panelis iekļauj šādas analīzes – elektrovadītspēja, kopējā sārmainība, amonija joni, nitrāta un nitrīta joni, ūdens cietība, dzelzs, Escherichia coli skaits, Enterokoku skaits, Koliformu skaits un mikroorganismu kopējais skaits.

Atbilde tiek sniegta 3-5 darba dienu laikā, norādot katras analīzes pieļaujamās normas un speciālista secinājumus par analīžu rezultātiem.

Ūdens paraugus var nodot visās filiālēs Rīgā, kā arī filiālēs Ādažos, Bauskā, Carnikavā, Cēsīs, Dobelē, Iecavā, Jelgavā, Jūrmalā, Ķekavā, Liepājā, Limbažos, Mārupē, Ogrē, Salaspilī, Siguldā, Valmierā, Ventspilī. Paraugi jānogādā filiālē līdz plkst. 12:00. Ventspils un Liepājas filiālēs paraugus pieņem tikai pirmdienās un trešdienās.

Lai saņemtu ūdens paraugu ņemšanai paredzētos traukus, ņemšanas instrukcijas, uzzinātu analīžu cenas vai citu papildu informāciju, jautājiet to iepriekš minētajās filiālēs, vai zvaniet pa tālruni + 371 6780 1112.

Spiediet šeit, lai atvērtu informātīvo materiālu par ūdens analīzēm.

Citi raksti