Imūnās sistēmas šūnu atbildes reakcijas novērtējums


Jauns izmeklējums imūnās sistēmas šūnu atbildes reakcijas novērtējumam pēc inficēšanās ar SARS-CoV-2 vīrusu un/vai vakcinācijas pret COVID-19:

“Kvantiferons T šūnās SARS-CoV-2”

Testa kods: 3961

Cena: 98.00 EUR*

Papildus antivielu noteikšanai, kas apstiprina organisma specifisko iegūto (adaptīvo) imūnās atbildes reakciju (antivielu veidošanos pret SARS-CoV-2 vīrusu), ir iespējams noteikt imūnās sistēmas šūnu (T-limfocītu) atbildes reakciju specifiski pret SARS-CoV-2 vīrusu. Imūnās sistēmas šūnas, saskaroties ar patogēna antigēniem tiek stimulētas pastiprinātai gamma- Interferona (INF-g) producēšanai. Gamma interferonam ir galvenā nozīme cīņā pret vīrusiem un mikroorganismiem. Tas aktivizē makrofāgus un stimulē specifisko citotoksisko imunitāti. Infekcijas procesā gamma interferons parādās agrīni – pirms antigēnam specifiskās adaptīvās imūnās reakcijas. Testa pirmajā fāzē tiek veikta T (CD8+) šūnu 24 stundu stimulācija ar SARS-CoV-2 vīrusa antigēniem. Otrajā fāzē tiek noteikts to izdalītā gamma- Interferona (INF-g) daudzums.

Metode

T šūnu stimulācija cilvēka heparinizētās nesadalītās asinīs ar SARS-CoV-2 pīķa proteīna antigēniem.

ELISA metode gamma- Interferona noteikšanai.

Stobriņa marķējums, asiņu uzglabāšanas laiks, izmeklējamais meteriāls

  • Marķējums – zaļš (Li heparīns) stobriņš min.- 4 ml.
  • Asiņu uzglabāšanas laiks: Istabas temperatūrā (+18 °C līdz +25 °C) – ne ilgāk kā 16 stundas.
  • Izmeklējamais materiāls – heparinizētas pilnasinis.

Šobrīd paraugu izmeklējumam “Kvantiferons T šūnās SARS-CoV-2” var nodot no pirmdienas līdz ceturtdienai Rīgā, Brīvības gatvē 366.

Referentās vērtības

Negatīvs: < 100 mSV/ml

Robežērtība: 100 – 200 mSV/ml

Pozitīvs: > 200 mSV/ml

Pielietojums:

  • Diagnostiskos nolūkos- lai apstiprinātu šūnu imunitātes reakciju pēc iepriekš bijušas inficēšanās (saslimšanas). Īpaši, ja nav pārliecinoša antivielu reakcija vai vispār nav nosakāmas antivielas.
  • Imunizācijas novērtēšanai pēc vakcinācijas, īpaši cilvēkiem ar samazinātu imunās atbildes reakciju un imunkompromitētiem pacientiem.**
  • Pētniecības nolūkos.

 

*- cena norādīta bez parauga ņemšanas izmaksām.
** Testa pielietojumu var ierobežot izteikti imūnsupresijas stāvokļi pēc ķīmioterapijas vai pēc saslimšanām ar izmainītu limfocītu skaitu/aktivitāti.