Koronavīrusa SARS-CoV-2 noteikšana

No 2023. gada 1. janvāra valsts apmaksātu Covid-19 testu ambulatori var veikt tikai grūtniecēm ar saslimšanas simptomiem un ārsta norīkojumu.
Pacientus pirms medicīniskajām manipulācijām aicinām noskaidrot vai ir nepieciešams veikt maksas testu un vai vajadzīgs antigēna vai RNS tests.

Jautājumus lūdzam pēc iespējas uzdot nevis zvanot, bet rakstot uz info@egl.lv.

Informācija par vakcināciju pret Covid-19 (saite)


Svarīga informācija par Covid-19 analīžu veikšanu pirms ceļošanas:

 
Informējam, ka Covid-19 testu var veikt siekalu paraugā ar mūsu testēšanas komplektu iekārtu starpniecību. Testēšanas metode ir RL-PĶR (RT-PCR) un tam ir pieejams ceļošanai nepieciešamais sertifikāts ar iekļautu QR kodu rezultāta verificēšanai. Bērnus testam ir iespējams autentificēt ar pasi vai ID karti. Iekārtas strādā 24h diennaktī, visu nedēļu, un rezultāti tipiski tiek nosūtīti 36h laikā no parauga nodošanas, bet iesakām testu veikt vismaz 48h pirms to būs nepieciešams uzrādīt.
Spiedied šeit, lai atrastu tuvāko iekārtu un iegādātos testēšanas komplektu


E. Gulbja Laboratorijā pieejams izmeklējums – SARS-CoV-2 (COVID-19) antivielu noteikšana. Vairāk informācijas par izmeklējumu.
Uz antivielu testu neattiecas zemāk aprakstītā testēšanas kārtība un apmaksas nosacījumi.


Bez atbilstoša ārsta nosūtījuma SARS-CoV-2019 PĶR (PCR) izmeklējuma cena ir 37 EUR.
Ja uz rezultāta vai rezultāta apliecinājuma izdrukas nepieciešams zīmogs un paraksts, tas ir maksas pakalpojums un tā cena ir cena 5.00 EUR.

Ārstiem:

Nosūtot pacientu uz Covid-19 analīzēm, atbilstoši SPKC testēšanas algoritmam (https://www.spkc.gov.lv/lv/valsts-apmaksatas-covid-19-analizes), nosūtījumā OBLIGĀTI jānorāda nepieciešamais izmeklējuma veids, AG vai PCR, un pacienta diagnozes kods.

Lai nosūtītu pacientu uz valsts apmaksātajām COVID-19 analīzēm, aizpildiet Ārstu sadaļas formu ŠEIT (lai piekļūtu ārstu sadaļai, nepieciešams elektroniski autorizēties).


E. Gulbja Laboratorija piedāvā veikt SARS-CoV-2 noteikšanu kolektīvam uzņēmumā (ne mazāk kā 10 personas), iepriekš saskaņojot Jums ērtu laiku un vietu. Izbraukuma cena 50.00 EUR.
Ja vēlaties pieteikties šādam pakalpojumam, lūdzu, sazinieties ar mums pa tālruni 26400127.


Izmeklējamais materiāls tiek ņemts no rīkles un deguna. Ierodoties laboratorijā, pacientam būs obligāti jāuzrāda personu apliecinošu dokumentu. Apmeklējot laboratoriju, jāievēro piesardzības pasākumi – starp pacientiem jāsaglabā 2 m distance; jālieto sejas maska.


Ja ir saslimšanas simptomi, iesakām Covid-19 testu veikt komplektā ar gripas eksprestestu un/vai respiratoro infekciju paneļiem, lai precizētu saslimšanas ierosinātāju. Laboratorijā vispirms tiks veikts SARS-CoV-2019 tests.

Testa nosaukums Laboratorijas kods Cena EUR
Gripas eksprestests 6378 12,70
Respiratoro infekciju panelis (vīrusi) 5910 47,30
Respiratoro infekciju panelis (vīrusi un baktērijas) 5915 122,30

 

Informācija par siekalu paraugu izmantošanu SARS-CoV-2 vīrusa RNS noteikšanai

 
 Esam sagatavojuši īsu skaidrojumu par to kādos gadījumos SARS-CoV-2 vīrusa noteikšanai var tikt izmantots siekalu paraugs.

 Kā pierādīts gan dažādos starptautiskos, gan E. Gulbja Laboratorijas veiktos pētījumos, gan aprakstīts Eiropas slimību profilakses un kontroles centra vadlīnijās, SARS-CoV-2 vīrusa RNS klātbūtnes noteikšanai cilvēka organismā var izmantot siekalu paraugus.

 Kā viena no galvenajām siekalu parauga priekšrocībām ir vienkārša materiāla iegūšana, ko var veikt pacients pats, un kas nerada diskomfortu parauga savākšanas laikā. Tādēļ, ka parauga savākšanai nav nepieciešams speciāli apmācīts medicīnas personāls, šādi var būtiski paplašināt testējamo pacientu loku.

 Vīrusa noteikšana siekalu paraugā paredzēta skrīningam – tātad, lai atrastu inficētas un/vai infekciozas personas grupā un to būtu iespējams veikt regulāri, piemēram, darba kolektīvā, izglītības iestādē vai uzliesmojuma apgabalā.

 Jāņem vērā, ka siekalu paraugus nevar izmantot visos (gan klīniskos, gan epidemioloģiskos) gadījumos.
Siekalu paraugi izmantojami SARS-CoV-2 vīrusa infekcijas akūtajā fāzē līdz aptuveni 8. dienai kopš klīnisko simptomu sākuma, tāpēc tie NAV izmantojami karantīnas pārtraukšanai vai citai kontroles testēšanai sekojošos gadījumos:

  • Pacientam iepriekš jau bijis pozitīvs SARS-CoV-2 vīrusa RNS rezultāts oro/nazofaringeālas iztriepes paraugā
  • Pacientam iepriekš jau bijis pozitīvs SARS-CoV-2 vīrusa RNS rezultāts siekalu paraugā
  • Pacienta asins paraugā atrodamas specifiskās SARS-CoV-2 vīrusa antivielas

E. Gulbja Laboratorijā šādi paraugi netiek testēti.


Jaunākā informācija, rekomendācijas un rīcības algoritmi mājas lapā covid19.gov.lv/

Citi raksti