Koronavīrusa SARS-CoV-2 noteikšana

Personām, kuras atbilst SPKC noteiktajiem kritērijiem:

  • iedzīvotājiem, kuriem pēc atgriešanās no ārvalstīm 14 dienu laikā parādās akūtas elpceļu infekcijas simptomi,
  • SPKC noteiktajām Covid-19 slimnieka kontaktpersonām, kuras ir mājas karantīnā un kurām pēc kontakta ar slimnieku 14 dienu laikā parādās akūtas elpceļu infekcijas simptomi (izņemot tuviniekus, kuri dzīvo kopā ar slimnieku),​
  • pacientu aprūpē iesaistītiem ārstniecības iestāžu darbiniekiem, farmaceitiem un farmaceitu asistentiem, operatīvo dienestu darbiniekiem, sociālās aprūpes iestāžu un patversmju personālam, ja ir akūtas respiratoras saslimšanas simptomi

analīžu veikšana ir valsts apmaksāta.

Atgādinām, ka, lai veiktu analīzes, iepriekš jāpierakstās, zvanot pa tālruni 67801112. Pacientiem, kuriem nebūs ģimenes ārsta rekomendācijas/nosūtījuma, laboratorijas speciālists izvērtēs veselības stāvokli un tikai tad ja nodošanas brīdī tiks konstatēti simptomi, analīze tiks veikta bez maksas.

Personām, kuras neatbilst SPKC noteiktajiem kritērijiem/definīcijai analīžu veikšana tiks nodrošināta pieraksta rindas kārtībā par maksu.

Bez iepriekšēja pieraksta uz analīžu nodošanu doties nedrīkst!

Vienotais bezmaksas informatīvais tālrunis, ja ir jautājumi par saslimšanu ar COVID-19, profilaksi, pašizolāciju un karantīnu – 8345

Informācija un norādījumi pacientiem un to ģimenes locekļiem pozitīva rezultāta gadījumā

 

E. Gulbja Laboratorijā līdz šim veiktie jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 izmeklējumi: 3690
3593 rezultāti ir negatīvi, 97 pozitīvi (18 no tiem atkārtoti nodotam, arī iepriekš pozitīvam).
Informācija atjaunota 31.03.2020 11:00


Lai veiktu SARS-CoV-2019 testu, pacientam ir jāpierakstās uz vizīti pa telefonu 67801112. Esam palielinājuši analīžu pieņemšanas kapacitāti, tāpēc pieteikties uz analīzi ir iespējams arī jau tajā pašā vai dažās tuvākajās dienās.

SARS-nCoV-2019 pieņemšanas punkts Darba laiks
Rīga, Brīvības gatve 366 (moduļi aiz laboratorijas) katru dienu
8:00 – 20:00
Daugavpilī, Smilšu ielā 94A darba dienās
8:00 – 20:00
Liepājā, Republikas iela 16
Ventspilī, Sofijas ielā 2
Kuldīgā izbraukuma vizītēs

 

E. Gulbja Laboratorija nodrošina pacientiem drošu koronavīrusa SARS-CoV-2 analīžu paņemšanu:

  • Pieņemšana notiek no citu pacientu plūsmas pilnīgi nodalītās telpās ar savu ieeju;
  • Materiāls uzreiz pēc paņemšanas tiek inaktivēts, un ir padarīts absolūti neinfekciozs;
  • Pacienti tiek nodrošināti ar dezinfekcijas līdzekli;
  • Pacientu plūsma tiek stingri regulēta.

 

Ja pacients ir atgriezies no ārvalstīm vai bijis ciešā kontaktā ar apstiprinātu COVID-19 pacientu un novērojamas smagas akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes (ļoti augsta temperatūra, elpas trūkums), jāsazinās ar NMPD pa tālruni 113. Ar viegliem simptomiem (paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums) valsts apmaksātas analīzes var nodot arī E. Gulbja laboratorijā. Pirms analīžu veikšanas tiks izmērīta temperatūra un precizēts apstiprinātā COVID-19 pacienta vārds, uzvārds.

Ja pacients nav pēdējo 14 dienu laikā atgriezies no ārvalstīm un nav bijis kontaktā ar apstiprinātu COVID-19 slimnieku, testa cena ir 80,40 EUR (75,00 EUR par testu un 5,40 EUR par materiāla savākšanu un apstrādi). Pozitīva rezultāta gadījumā nauda tiks atgriezta.

Izmeklējamais materiāls tiek ņemts no rīkles un deguna. Ierodoties laboratorijā, pacientam būs obligāti jāuzrāda personu apliecinošu dokumentu. Apmeklējot laboratoriju, jāievēro piesardzības pasākumi – starp pacientiem jāsaglabā 2 m distance; ja ir klepus, jālieto sejas maska; ja ir saslimšanas simptomi vai ja atrodaties karantīnā, ir jāierodas personīgajā auto vai kājām.

Ja pacients nav nesen atgriezies no ārvalstīm un nav bijis kontakta ar apstiprinātu COVID-19 slimnieku, testu iesakām veikt komplektā ar gripas eksprestestu un/vai respiratoro infekciju paneļiem, lai precizētu saslimšanas ierosinātāju. Laboratorijā vispirms tiks veikts SARS-CoV-2019 tests. Pozitīva rezultāta gadījumā citi testi netiks veikti un visa samaksātā nauda tiks atgriezta.

Testa nosaukums Laboratorijas kods Cena EUR
2019-nCoV NCOV2019 80,40
Gripas eksprestests 6378 12,70
Respiratoro infekciju panelis (vīrusi) 5910 47,30
Respiratoro infekciju panelis (vīrusi un baktērijas) 5915 122,30

 
Jaunākā informācija, rekomendācijas un rīcības algoritmi mājas lapā arkartassituacija.gov.lv

E. Gulbja Laboratorijas pacientu rīcības algoritms:

Citi raksti