Biežāk uzdotie jautājumi

Vai varu nodot analīzes bez ārsta nosūtījuma?

Jā, bet pirms došanās uz laboratoriju nepieciešms noskaidrot, kādus tieši izmeklējumus vēlaties veikt, un jārēķinās, ka visi izmeklējumi būs par maksu. Ārsta nosūtījums ir obligāts tikai tad, ja analīzes apmaksā Nacionālais Veselības Dienests (NVD) vai apdrošināšanas kompānija.

Vai varu nodot analīzes, ja ārsts iedeva nosūtījumu uz citu laboratoriju?

Jā. Likums nosaka, ka pacientam ir tiesības pašam izvēlēties kurā laboratorijā veikt valsts apmaksātos izmeklējumus.

Vai uz analīzēm jāpierakstās?

Pieņemam rindas kārtībā.

Ir daži izmeklējumi, kuriem jāievēro speciāli nosacījumi nodošanai –jāierodas laboratorijā no rīta neēdušam uz glikozes slodzes testu u. c. – skatīt Pacienta rokasgrāmatā katrā E. Gulbja laboratorijas paraugu pieņemšanas punktā vai www.egl.lv

Ir iespēja iepriekš pierakstīties uz vizīti laboratorijā zvanot uz 67801112.

Cik ilgi jāgaida rindā? Kad mazākas rindas?

E. Gulbja laboratorijas pieņemšanas punktos medicīnas sabiedrībā “ARS, Skolas ielā 5, Zemitāna laukumā 1, rīta stundās orientējoši jāgaida 20 – 30 minūtes.
Mazākas rindas ir dienas vidū no pulksten 12:00 – 15:00 un Brīvības gatvē 366, Lāčplēša ielā 24, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, Duntes ielā 22, Ādažos, Gaujas ielā 11, Carnikavā, Atpūtas ielā 3.

Cik maksā analīzes?

Analīžu cenas katram izmeklējumam ir laboratorijas mājas lapā www.egl.lv un Pacienta rokasgrāmatā katrā paraugu pieņemšanas punktā.

Vai cukura un holesterīna analīžu nodošanai jābūt tukšā dūšā?

Asinis glikozes noteikšanai var nodot jebkurā dienas laikā, bet rezultātus skaidrojot jāņem vērā, cik ilgs laiks pagājis pēc ēšanas. Konstatējot paaugstinātus rezultātus ārsts nozīmē atkārtotu izmeklējumu tukšā dūšā vai glikozes slodzes testu. Holesterīnam arī asinis var nodot jebkurā dienas laikā. Ja ir aizdomas par lipīdu vielu maiņas izmaiņām, tad asinis Holesterīna, HDL, LDL, Triglicerīdu noteikšanai jānodod vismaz 12 stundas pēc ēšanas.

Vai tabletīte, pulveris no urīna stobriņa ir jāizber?

Pulverītis vai tablete ir jāatstāj stobriņā, jo tas ir konservants, kas pasargā urīnā atrodošos elementus no sabrukšanas. Tādēļ Jūs šo stobriņu varat nogādāt laboratorijā dienas laikā.

Kur var saņemt traukus materiāla nodošanai analīzēm?

Traukus urīna, izkārnījumu, krēpu, spermas un citu materiālu nodošanai var saņemt bez maksas katrā E. Gulbja laboratorijas paraugu pieņemšanas punktā. Tur arī lūdzam iepazīties ar noteikumiem pareizai materiāla paņemšanai.

Kā nodot analīzes uz auglību?

Spermas analīžu nodošanai jāpaņem instrukcija (ir arī NO – 02 visos E. Gulbja laboratorijas paraugu pieņemšanas punktos un www.egl.lv sadaļas „Informācija ārstiem” apakšsadaļā „Testēšanas materiāla ņemšana un rīcība ar tiem”, 10. nodaļā) un speciāls trauciņš paraugu pieņemšanas punktā, ja materiālu atnesīsiet.

Spermu var savākt:

 • Mājas apstākļos. Materiālu jānogādā sekojošajās filiālēs vienas stundas laikā pēc savākšanas, turot paraugu no 20° līdz 40°C (vislabāk to nodrošināt turot parauga trauku tuvu ķermenim):
  • Rīgā, Brīvības gatvē 366, darba dienās (sestdienās un svētdienās paraugi netiek pieņemti) no pulksten 9:00 līdz 12:00;
  • Daugavpilī, 18. novembra ielā 19, darba dienās (sestdienās un svētdienās paraugi netiek pieņemti) no pulksten 8:00 līdz 12:00, iepriekš piesakoties pa tālruni 65423125.
 • Uz vietas klīnikā LINEZERS, Linezera ielā 6, Rīgā, SIA “Embrions” telpās,  iepriekš piesakoties pa telefonu 67543350.

Vēlos pats saņemt analīžu rezultātus.

Ja vēlaties pats saņemt analīžu rezultātus, lūdzu to pasakiet, kad medmāsa Jūsu datus ievada datorā. Jums tiks izsniegta uzlīme ar Jūsu pieprasījuma reģistrācijas numuru un svītru kodu, kuru noteikti jāuzrāda, lai varētu saņemt savu analīžu rezultātus – testēšanas pārskatu. Pacientu pieņemšanas punktos, kuros uzstādīts automātiskias atbilžu drukāšanas printeris testēšanas pārskatu var izdrukāt pacients pats, kioskam pievienotajam svītru kodu lasītājam “parādot” iepriekš saņemto uzlīmi ar pieprasījuma numuru un svītru kodu.
Rezultātus varēs saņemt jebkurā E. Gulbja laboratorijas paraugu pieņemšanas punktā arī uzrādot pasi vai citu personu apliecinošu dokumentu.

Vai Jums ir ārsts, kas varēs pastāstīt par manām analīzēm?

Jūsu analīzes būtu jāizskaidro Jūsu ģimenes ārstam vai speciālistam, kas tās nozīmējis. Laboratorijas ārsti konsultē ārstus. Pacientus konsultē neatliekamos gadījumos.

Nesaprotu, ko kas nozīmē Testēšanas pārskatā.

Izmeklējumu rezultātus nevajadzētu novērtēt, skaidrot pašiem – dariet to kopā ar savu ārstu. Izņēmuma gadījumi ir, kad ar ārstu esat pārrunājuši sagaidāmos rezultātus.

 1. Pirmā kolonna – veiktā analīze
 2. Iegūtais rezultāts
 3. Veiktā izmeklējuma norma atbilstoši dzimumam, vecumam, metodei, ja reģistrējot izmeklējumus norādīti nepieciešamie parametri
 4. Rezultāta mērvienības
 5. Iegūtais rezultāts/datums, ja šāda analīze veikta mūsu laboratorijā, neatkarīgi no materiāla nodošanas vietas

Vai HCG asinīs ātrāk uzrāda grūtniecību nekā urīna tests aptiekā? Pie kādiem cipariem esmu stāvoklī? Vai var uzzināt, kura grūtniecības nedēļa ir?

HCG asinīs, urīnā laboratorijā nosaka precīzāk un ar jutīgāku metodi, jo šī hormona noteikšanai ir nozīme ne tikai grūtniecības kontrolē. hCG sāk pieaugt 10 dienas pēc apaugļošanās – ātrāk to nevajag mērīt. Pierādījums grūtniecības attīstībai pirmajās 60 dienās ir hormona līmeņa dubultošanās ik pēc 1.5-2 dienām. hCG

Urīna testi aptiekās ir paškontroles testi, to jutība dažādām firmām ir atšķirīga – orientējoši tie ir pozitīvi grūtniecei, kad hCG ir >25 mU/mL.

Vai apdrošināšanas kompānijas apmaksā analīzes bez ārsta nozīmējuma?

Visas apdrošināšanas kompānijas pieprasa ārsta nozīmējumu.

Vai Jūs ņemat uzsējumus no kakla, uztriepes?

Uztriepes ņem attiecīgi speciālisti, kas veic diagnostiku un ārstēšanu.
Materiālu uzsējumam no rīkles iespējams paņemt arī laboratorijas pieņemšanas punktos.

Noderīga informācija

Cienījamie pacienti!

Lūdzam mūsu Aptaujas anketā pacientiem vai Ierosinājumu un sūdzību lapā atzīmējiet un iesniedziet Jūsu jautājumus un ierosinājumus laboratorijai.

Lūdzu lasiet Pacientu rokasgrāmatu, kas atrodas katrā paraugu pieņemšanas vietā vai iepazīstaties ar laboratorijas mājas lapu www.egl.lv Tur atradīsiet atbildes uz daudziem Jūsu jautājumiem.

Glabājiet Jums izsniegto pieprasījuma reģistrācijas numuru – tas nepieciešams atbilžu saņemšanai vai steidzīgas informācijas saņemšanai telefoniski!

Neatradi savu atbildi. Uzdod jautājumu laboratorijai.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.